Grafika w formie telewizora z logiem w lewym górnym rogu Wrocławskiego Centrum Seniora. Na obrazku biurko na nim notatnik i długopis oraz doniczka z kwiatkiem, na zielonym tle napis, tablica Informacyjna, a poniżej tekst zbiór niezbędnych informacji. W prawym dolnym rogu logo WCRS i wroclaw.pl

Ważne informacje w jednym miejscu

Praktyczne zebrane informacje: telefony do instytucji i poradni, adresy kontaktowe oraz e-maile i linki.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

artystyczne maseczki wykonane na szydełku

Konkurs na artystycznie wykonaną maseczkę

Maseczki, ozdabiamy według własnego pomysłu, mogą być wykonane własnoręcznie, z dowolnych materiałów, liczy się pomysł i dobra zabawa. Na fotografie czekamy do 01.września.

Para z ozdobionym parasolem

Konkurs na Oryginalnie przyozdobiony parasol!

Zapraszamy do twórczego zdobienia parasoli! Ocenimy oryginalność, kreatywność, pomysłowość i sposób wykonania. Czekamy na zdjęcia do 01. września.

Zaproszenie do konkursu Pandemik ART e-covidowy Festiwal Aktywnosci Senioralnej

Festiwal Aktywności Senioralnej ,,PandemikART – 2020’’

Chcielibyśmy Was zaprosić do wzięcia udziału w I e-Covidowym Festiwalu Aktywności Senioralnej pt. ,,PandemikART – 2020’’,

Obrazek przedstawia Monitor z logiem Wrocławskie Centrum Seniora umieszczonym w lewym, górnym rogu, obok napis spotkania online.  Ilustracja z profilem twarzy człowieka i drabiną wchodzącą w środek profilu twarzy, u góry drabiny wybija się blask. Obok napis ,,Psychologiczny poradnik antywirusowy’’, prowadzi Viola Sulima, psycholog’’. U dołu ikonka, że spotkania odbywają się w czwartki o godz.11.00,  są to spotkania online, obowiązują zapisy, a wstęp jest bezpłatny.

Psychologiczny poradnik antywirusowy

Zapraszamy na spotkanie online w czwartki o g. 12:00 z psycholog Violą Sulimą.

Koronawirus - informacje dla seniorów

koronawirus- informacje dla seniorów

W trosce o Państwa zdrowie informujemy, w związku z trwającą epidemią, zaleca się ograniczenie osobistych wizyt szczególnie w dużych skupiskach ludzi i przypominamy o potrzebie zachowania ostrożności.

zdjecie w Sandomierzu grupy ludzi z aktorem Arturem Zmijewskim

Wrocławscy Seniorzy na planie filmowym w Sandomierzu

Wrocławskich Seniorów aktorów łączy wspólna filmowa pasja! Podsumowanie ze spotkania w Sandomierzu 23-24.07. w ramach projektu Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora.

Dojrzała partycypacja projekt dla seniora

Szukamy aktywnych seniorów- Dojrzała partycypacja

Zapraszamy do udziału w projekcie Dojrzała partycypacja – warsztaty i mentoring dla seniorów. Harmonogram spotkań w sierpniu startuje od 12.08.

Plakat graficzny na żółtym tle czterech śpiewających mężczyzn ubranych w czarne  fraki. Plakat dotyczy naboru do 15.08 do Męskiego Chóru Seniora

Nabór do Męskiego Chóru Seniora

Trwa nabór do Męskiego Chóru Seniora! Zapraszamy wszystkich panów w wieku senioralnym do zapisów na zajęcia śpiewu! Na zgłoszenia czekamy do 15.08.

statuetka dotycząca konkursu o Tytuł „Przyjaciela Seniora” w ramach Dni Seniora 2020. 

Konkurs o tytuł Przyjaciela Seniorów

V edycja programu organizowanego przez zespół WCS-WCRS i członków Wrocławskiej Rady Seniorów. Wyróżnimy 5 osób, aktywnie działających na rzecz poprawy sytuacji i jakości życia seniorów.

Zdjęcie na tle drewnianych brązowych drzwiach uśmiechnięta Pani w czarnym kapeluszu w beżowej sukience

Moda i Uroda - zajęcia online

06.08 i 27.08 o godz. 13:30 odbędą się zajęcia online Moda i Uroda, które poprowadzi wizażystka i stylistka Aleksandra Kucharska. Cykl spotkań jest inspiracją do tworzenia nowych stylizacji i zabawy własnym wizerunkiem.

Obrazek przedstawiający monitor a w lewym, górnym rogu logo Przestrzeni Trzeciego Wieku, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej na brązowym tle obrazek z zabawkami dla dzieci, konik na biegunach, miś, samochodzik, ciuchcia drewniana, a obok obrazka napis ,,Laboratorium zabawek’’, poniżej Jolanta Podsiadło. Pod obrazkiem informacja, że spotkania odbywają się w środę o 14.00, w trybie online, na które obowiązują zapisy,wstęp bezpłatny. W prawym dolnym rogu logo Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Nowy termin Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy i szukać wspomnień. Spotkania online we wtorki o g. 13:00.

logo laboratorium zabawek

Galeria wirtualna w domowym Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do nadsyłania filmików i zdjęć utrwalających obecne sposoby na spędzanie czasu wolnego zarówno w domu, jak i w plenerze.

Izabela Krol Pani w kapeluszu z maseczka robiona na szydelku

Jak seniorzy z WCS radzą sobie podczas pandemii?

Najważniejsze to nie mieć czasu na nudę! Relacje z czasu dobrowolnej izolacji Izabeli Król, która należy do grupy Pań Niespodzianek działającej przy Wrocławskim Centrum Seniora.

4 zdjecia a na nich protrety dwoch panow  oraz  rowerzysty i aparatu fotograficznego. w srodku napis twórczość, rower i spacery.

Twórczość, rower i spacery

Relacji ciąg dalszy z czasu dobrowolnej izolacji; opowiadają Michał Dębiński i Jacek Peszyński.

na granatowym tle jasny napis informujacy o akcji Danie dla seniora

O akcji Danie dla Seniora

„Danie dla Seniora” to wspólna inicjatywa WCRS oraz wrocławskich restauracji, łącząca w sobie ideę pomocy najsłabszym. Zapraszamy restauracje i lokale gastronomiczne do wspólnego działania.

grafika przedstawiajaca 7 osob w srodku napis relacje seniorow w pandemii

Więcej czasu dla siebie i rodziny

Relacje z czasu dobrowolnej izolacji cz.3 Zaczęło się od domowych porządków, wymyślania dań obiadowych, czytania książek, rozwiązywania rebusów.

ankieta online

Ankieta online w 5 min

Zachęcamy do wypełnienia ankiety Koronawirus - ocena samopoczucia w czasie pandemii w ramach projektu organizowanego przez Klinikę Geriatrii we Wrocławiu.

zdjecie dwoch owocow czeresni w oswietleniu slonecznym na desce

wiśnie i czereśnie

Sezonowe owoce pestkowe: wiśnie i czereśnie są smaczne, zachęcają do jedzenia a jak wpływają na nasze zdrowie?

Moda i uroda. Obrazek przedstawiający monitor, w lewym, górnym rogu logo Wrocławskiego Centrum Seniora, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej obrazek młodej dziewczyny, w ciemnych lokach, ubranej w żółty żakiet, która trzyma w dłoniach wieszaki na ubrania, a za nią są powieszone sukienki. Obok kobiety napis ,,Moda i uroda’’, poniżej Aleksandra Kucharska, Wizażystka, Stylistka’’. Pod obrazkiem informacja, że zajęcia odbywają się cyklicznie w każdy czwartek, są to zajęcia online, na które obowiązują zapisy

Moda i Uroda - Nowy cykl zajęć online

Inspirujmy do tworzenia nowych stylizacji i zabawy własnym wizerunkiem. Poprzez wygląd komunikujemy kim jesteśmy i kreujemy indywidualny styl życia.

kik boksing w plenerze

Zajęcia sportowe w plenerze

Zajęcia sportowe z elementami kick-boxingu w plenerze 06. lipca (w poniedziałek) o g. 14:00. Obowiązują zapisy.

Ekran monitora,  w lewym, górnym rogu logo Wrocławskie Centrum Seniora, obok napis ,,,Spotkania online’’, poniżej grafika tułowia kobiety ubranej w biały fartuch, ze stetoskopem na szyi, a w pozycji otwartych dłoni trzyma pączka z różową polewą w jednej z nich, w drugiej zielone jabłko. Obok obrazka napis ,,Z dietetykiem klinicznym Magdaleną Szyszką-Barycką’’. Poniżej informacje, że zajęcia odbywają się we wtorki o godz.11.30, są to spotkania online, na które obowiązują zapisy, a wstęp jest bezpłatny.

Zdrowie od kuchni

Zapraszamy na spotkanie online z dietetykiem klinicznym we wtorki o g. 11:30.

komputer witajace sie dlonie porady z ustawy online

Porady z zakresu zagadnień Ustawy o pomocy społecznej

Konsultacje i informacje dotyczące m.in.: przyznania usług opiekuńczych, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, świadczenia dla osób niepełnosprawnych, poradnictwa dotyczącego uzależnień w rodzinie.